Félelem és félelem között különbség lehet. Mindenkinek lehetnek félelmei, ez teljesen természetes. Sőt, jobb félni, mint megijedni, mondja a közmondás, nagyon helyesen. Hisz a félelemérzet adott esetben segít felismerni és elkerülni a veszélyeket. Személyes problémák, betegség miatt, vagy akár szezonálisan bárkinél kialakulhat levertség, lehangoltság – írta a Patika Magazin.
Gond akkor van, ha
• mindez látszólagos ok nélkül történik
• és elhúzódó, tartós „hullámvölgybe” kerül valaki.
Tenni kell ellene, de mit?
A természet most is a segítségünkre siet. A 2000 éve ismert gyógynövény, az orbáncfű lehet erre a megoldás. A szárazabb kaszálókon, bokros helyeken megtalálható évelő növény élénk sárga virágjaival hívja fel a figyelmünket.
A virágzó szár felső 20–30 cm-es része az értékes, ebből vonják ki a hatóanyagot. A gyógyászatban epehólyag-bántalmakban vagy gyomorfekély kezelésére használják, külsőleg pedig nehezen gyógyuló sebekre.
Mára már a gyógyszeripar egyik legintenzívebben vizsgált gyógynövénye, mivel megállapították jótékony hatását a levert lelkiállapotú, szorongó, nyomott hangulatú, depressziós betegeknél.
• Természetes összetevői pozitív hatásúak a szerotoninszintre és ezáltal hangulatunkra.
• Segít leküzdeni az enyhe depressziót, és annak tüneteit (lehangoltság, szorongás, motivációvesztés, ideges nyugtalanság).
• Segít visszaszerezni az életörömöt – különösen az őszi és téli hónapokban.
• A depressziós hangulat elleni – bizonyított – hatékonysága miatt 2015-ben az év gyógynövényévé választották.
Az orbáncfűkivonatok fokozatosan, csak néhány hetes kezelés után hatnak. Csak megfelelő minőségű terméket szabad alkalmazni, azt is az előírt adagban. Ilyen készítmények gyógyszertárban kaphatók.