A tökéletes rablás

A fiókvezető habozás nélkül értesítette a rendőrséget, akik napokig figyelték a bankot és a levélbe foglalt helyet is, de semmit sem találtak, így az ügyet felfüggesztették.

Nem sokkal később a bank a Toshiba nevű vállalathoz szállított 300 millió jent. A biztonság érdekében csak civil autókkal szállítottak pénzt jelöletlen táskákban, általában két fő kíséretében. Később megduplázták ezt a számot, így négy ember ült az autóba.

Mint kiderült, ez sem segített a helyzetükön. Amikor elértek a Fuchu börtön külső falaihoz, egy motoros rendőr állította meg az autót a hírrel: a bank, és a fiókvezető háza is felrobbant. Feltehetőleg az autó is élesítve van, így mind a négyen kiszálltak amíg a rendőr bemászott az autó alá.

Nem sokkal később vörös füst szállt az autó alól, a rendőr pedig menekülésre szólította fel a korábbi utasokat. Amíg ők futottak, a rendőr beült a kocsiba, és elhajtott egyetlen szó nélkül.

Mint később kiderült, sem a bank, sem a fiókvezető háza nem robbant fel, sőt, semmiféle más incidens nem történt, azon a kis apró részleten kívül, hogy az autó, amiben 300 millió jen lapult, eltűnt.

A rendőrség hamar a helyszínre sietett ahol rengeteg bizonyíték maradt, köztük a motor is amivel eredetileg a magát rendőrnek kiadó rabló is érkezett, továbbá egy füstbomba amit a kocsi alatt használt, néhány ruhadarab és más tárgyak is.

A kocsit nem sokkal később megtalálták, de a nyomot tovább már nem tudták követni. A bizonyítékokról kiderült, hogy szándékosan elhagyott mindennapi tárgyakról volt szó, amik csak a nyomozás nehezítésére szolgáltak. 170 ezer rendőrt vontak be a nyomozásba, így minden idők legnagyobb japán nyomozásává nőtte ki magát az ügy, több mint 110 ezer gyanúsítottal.

Az első gyanúsított egy 19 éves fiú volt, aki a közelben lakott és már korábban gyanúba keveredett, de őt holtan találták lakásán. Egy évvel később egy másik gyanúsítottat fogtak el, neki viszont tökéletes alibije volt. A harmadik gyanúsított akit elvittek kihallgatásra a 19 éves fiú barátja volt, viszont ellene sem volt a rendőrségnek bizonyítéka.

A hétéves nyomozás végül sehova sem vezetett. 1975-ben elévülés miatt befejezték a nyomozást, és az elkövető sosem került elő.

Elolvasom a cikket