Az év vége odafent a termoszférában, a kozmonauták számára is az esztendő búcsúztatása, még ha a körülmények nem egészen a bulizáshoz adottak. Az amerikai Skylab űrállomás tagjai voltak az elsők, akik éppen ötven esztendővel ezelőtt, 1973 szilveszterét az űrben kényszerültek tölteni, Gerald P. Carr, William R. Pogue és Edward G. Gibson a rekordhosszúságú, nyolcvannégy napos küldetés során a hálaadást, a karácsonyt és az új esztendő köszöntését is a magasban élték meg. A nevükhöz fűződik az első űrbéli karácsonyi dekoráció is, kiürült konzervekből készítettek sajátos fenyőfát, aminek a tetején egy üstökös formára vágott csúcs díszelgett. Akkoriban még a NASA elfogadta, hogy alkohol legyen a fedélzeten – szigorúan szilveszteri koccintási céllal. Az amerikai kormány azonban 1985 óta ezt tiltja, már nem csomagolható szesz az asztronauták ellátmányához, amely tiltás később a Nemzetközi Űrállomás szabályzatába is bekerült.
Az oroszok nyíltabbak voltak alkoholizálás tekintetében, az 1978-as évre a Szaljut–6 űrállomás fedélzetén Georgij Mihajlovics Grecsko és Jurij Viktorovics Romanyenko élő tévéadásban koccintott, igaz, máig nem tudni, miféle itallal.
1995 szilveszterén egészen biztosan pezsgőt ivott a Mir állomáson Jelena Vlagyimirovna Kondakova fedélzeti mérnök, felvétel is készült, ahogy megmutatja, hogyan is reagál a pezsgő a súlytalanságra. Akkoriban a Mir fedélzetén minimális mennyiségben lehetett vodkát, konyakot, likőrt tartani és fogyasztani.
Objektum doboz
A NASA később hozott egy olyan szabályt is, amivel megtiltotta az amerikai űrsiklóknak az év utolsó heteiben való indulást, már karácsonyra minden járműnek a földre kellett érkeznie.
A szilveszteri időszak nem csak a szolid italozásról szólt, hanem olyan ételek fogyasztásáról is, amelyeket a küldetés többi napján nem engedtek az űrhajósoknak. Kaphattak süteményt, csokoládét, míg az este a köszöntés után közös filmnézéssel zárult.