A keresztény eszkatológia szerint a völgyet a jó és a gonosz erői közötti végső csata helyszínének tartják, amelyet általában Armageddonként emlegetnek. Az Armageddon kifejezés a héber Har Megiddo kifejezésből származik, ami Megiddo hegyét jelenti.
A kőfelirat görög nyelven van bevésve, és egy olyan épület ajtóbejáratában találták, amely a Kr. u. 5. század végéről származik, és amelyet később egy későbbi, bizánci vagy kora iszlám kori építménybe építettek be.
Az építményben végzett ásatások során két helyiséget is azonosítottak, amelyekben geometrikus mintákkal díszített mozaikpadlót találtak.
Leah Di-Segni, a Jeruzsálemi Héber Egyetem Régészeti Intézetének kutatója elmondta, hogy a felirat egy Jézusnak, Mária fiának szentelt felirat, amely így szól: „Krisztus, aki Máriától született. A legistenfélőbb és legjámborabb püspök Theodosius és a nyomorult Thomas művét az alapból építették. Aki belép, imádkozzon értük”.
Theodosius, akit a szöveg az épület alapítójaként említ, az egyik első keresztény püspök volt a térségben, és vallási hatalommal rendelkezett Bét-Szeán városában, amely a bizánci Palaestina Secunda tartomány fővárosaként szolgált.
A kutatók szerint a felirat célja, hogy védelmet nyújtson a gonosz szemtől, és a bizánci világ más helyszínein is előkerült.
Walid Atrash, az Izraeli Régiségügyi Hatóság (IAA) munkatársa elmondta: „Ez az első bizonyíték a bizánci egyház létezésére et-Taiyiba faluban, és kiegészíti a térségben élt keresztények tevékenységéről tanúskodó egyéb leleteket”.