Kertészeti szakértő tippje: így szabadulhat meg a csigáktól örökre

A csigák megrágják az értékes növények új hajtásait, egyik napról a másikra tönkreteszik a palántákat, szabálytalan alakú lyukakat hagynak a leveleken. A csigák éjszaka és felhős vagy ködös napokon a legaktívabbak. Amikor süt a nap, akkor a meleg és az erős fény elől rejtekhelyet keresnek.

„Gyakran csak az ezüstös nyomok és a növénykárosodás jelzi jelenlétüket. Hideg időben a csigák a talaj felső rétegében alszanak téli álmot. A túlöntözés és a bomló szerves anyagok miatt azonban enyhébb időben ilyenkor is megjelenhetnek a kertünkben” – mondta Lucie Bradley kertészeti szakértő.

A kertben a túl sok víz nedves környezetet teremt, ami vonzza a csigákat, ezért az öntözés megfelelő mennyiségére nagyon oda kell figyelni. A csigák bomló növényi anyagokkal táplálkoznak, ezért ha a kertben bomló szerves anyag van, például lehullott levelek vagy komposzt, az vonzhatja őket. Szerencsére azonban számos módja van annak, hogy csökkentsük a kártevők populációját a kertben.

Először is, a téli hónapokban, amikor senki sem tölt időt a szabadban, a kert gyorsabban válhat rendetlenné. Fontos azonban, hogy ilyenkor is eltakarítsuk a a mulcsot és más rejtekhelyeket, ahol napközben menedéket találhatnak – írja az Express.

A kertészeti szakértő így folytatta: „Ösztönözzük a csigák természetes ragadozóit, például a madarakat és a bogarakat, madáretetővel vagy olyan virágok ültetésével, amelyek vonzzák a hasznos rovarokat. Hozzunk létre fizikai akadályokat is az érzékeny növények körül olyan anyagok segítségével, mint a rézszalag, a diatómaföld vagy a tojáshéj. A sörcsapdák is jól működnek: ássunk sörrel töltött edényeket a talajba. A kártevőket vonzza az italban lévő élesztő, és beleesnek a csapdákba” – mondja a szakértő. „Fontos, hogy foglalkozzunk a csigák jelenlétéhez hozzájáruló mögöttes tényezőkkel, hogy hatékonyan kordában tudjuk tartani a populációjukat a kertünkben” – tette hozzá.

Elolvasom a cikket