Superenduro Világbajnokság Budapest 2024

Képírás

Mivel tavaly a Papp László Sportaréna telt házas lett, a hatalmas érdeklődésre való tekintettel a rendező idén a régió legnagyobb fedett sportcsarnokában, az MVM Dome-ban rendezte meg a rendkívül izgalmas és látványos eseményt.

Az rendezvény komoly mozgósítást igényelt, 84 kamionnal, körülbelül 1600 tonna föld, 40-40 tonna kő és faanyag, és 3,2 tonna üvegszálas csőelem került felhasználásra a pálya építésénél. A pályát fj. Németh Kornél, a magyar off-road motorversenyzés legendája tervezte.

A magyar közönség többek között a junior világbajnokság 3. helyén álló Liszka Rolandnak és a Prestige kategóriában induló Szőke Márknak is szurkolhatott, sajnos Zsigovits Norbert sérülés miatt nem tudott rajthoz állni.

Végül a világbajnoki címvédő Billy Bolt nyerte a legmagasabb, vagyis a Prestige kategória mindhárom döntőjét. A géposztály magyar indulója, Szőke Márk egyszer 10., kétszer pedig 11. lett a finálékban.