
A sajtótitkára arról is beszámolt, hogy a repülés legfeljebb 40 percig tartott. Ugyanakkor, amikor az útvonalról kérdezték, azt mondta, hogy az „katonai titok”.
Egy nappal korábban az államfő az üzem műhelyében megtekintett egy ilyen repülőgépet, és bemászott a pilótafülkébe a kormánykerékhez.
Objektum doboz
2000 márciusában Vlagyimir Putyin megbízott elnökként Krasznodarból egy Szu-27-es vadász-felderítőgépet repült Csecsenföldre, noha a hegyvidéki háború még mindig tartott. Hankalában ünnepséget tartottak egy ejtőernyős ezred csecsenföldi kivonulása alkalmából.
Putyin ugyanazzal a Szu-27-es vadászgéppel repült vissza. A repülőgépen másodpilótaként navigátorként ült, és egy ideig ő maga vezette a harci járművet. Putyin később elmondta, hogy a közös repülés során Alekszandr Harchevszkij repülő vezérőrnagy megtanította neki, hogyan kell a levegőben „hordógurítást” végrehajtani.
A Tu-160M első prototípusa a Tupoljev által a nagy hatótávolságú repülési rendszerek modernizálására irányuló nagyszabású program részeként készült. Bemutatkozó repülését 2022. január 12-én hajtotta végre. A repülőgép tavaly nyáron kezdte meg a közös állami tesztek programját, amelyet a védelmi minisztérium és a fejlesztő személyzete végez.
Az új Tu-160M modernizált hajtóműveket, korszerűsített fedélzeti rádióelektronikai berendezéseket, modern fegyverzetet és új vezérlőrendszereket, valamint elektronikai hadviselési komplexumot kapott.
A Tu-160 modernizált Tu-160M változatának reprodukálási programját elnöki határozat alapján indították el. Ennek során a szakemberek teljesen digitalizálták a tervdokumentációt, helyreállították a titántermékek vákuumhegesztési technológiáját, újraindították a repülőgépváz-egységek gyártását, és új együttműködést alakítottak ki.