A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke az ATV műsorában arról beszélt, sikerült leszorítanunk az inflációt, de itt még nem ért véget a munka,
„A következő feladatunk annak a megóvása vagy kivédése, hogy ez a tendencia megforduljon, akár csak rövid távon is emelkedjen az infláció. Az a nagy baj, hogy alapvetően nem rajtunk múlik, hanem a világpiacon, nyersanyagárakon, energiaárakon, a biztonságpolitikai helyzeten, Közel-keleten, Ukrajnán, ezekre nincs ráhatás” – fogalmazott az MKIK elnöke. Parragh László arra a kérdésre, hogy mi a véleménye a Matolcsy György jegybankelnök és Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter közötti ellentétekről, úgy fogalmazott, „nyilván egy gazdasági miniszternek a növekedés kell legyen a centrumban. A jegybank elnökének az infláció kell legyen a gondolkodásának a célkeresztjében.”
„Az egy másik kérdés, hogy öt éve is lehetett volna, hiszen akkor is mondtuk, hogy nagyon nagy az inflációs kockázat a magyar gazdaságban, és sajnos ez be is következett. Ha annak idején ennek elébe mentünk volna monetáris eszközökkel, tehát jegybanki eszközökkel, másként alakul az elmúlt néhány esztendő.”
„Nem szerencsés ez a vita, jelenleg azt gondolom, hogy a forint spekuláció tárgya” – emelte ki Parragh.
Az MKIK elnöke a vendégmunkásokkal kapcsolatban egy filozófiai problémára hívta fel a figyelmet, amely a munkaerőpótlás a migráció összemosásával vagy összekeverésével. Nyugat-Európában a migrációt látják a megoldásnak. Ausztria viszont a vendégmunkások foglalkoztatását, amely jelentős hozzáadott értéke az osztrák gazdaságnak. Parragh szerint nekünk Ausztria példáját kellene követnünk.
„A vendégmunkások ideérkezését ugyanakkor nagyban befolyásolja a bérkérdés” – mutatott rá az elnök.
Hozzátette: „Magyarország ebben a versenyben nem lesz egyszerű helyzetben, hiába mondjuk azt, hogy mi emeljük a béreket, az osztrákok is emelik a pincérek bérét vagy a szakácsok bérét velünk párhuzamosan.”