Katalin hercegné péntek esti bejelentése világszerte sokkolta az embereket. Vilmos herceg felesége őszinte videóüzenetben vallott rákbetegségéről. De vajon melyik szervét érinti a kíméletlen kór?
Katalin hercegné rákos elváltozásról vallott.
Katalin hercegné hogyléte hónapok óta lázban tartja a brit királyi család rajongóit. A palota hivatalosan csak annyit közölt, hogy januárban tervezett hasi műtéten esett át, ami után tizenhárom napig kórházban lábadozott, majd a következő heteket visszavonultan töltötte otthonukban. Az eltűnése okán számos találgatás kelt szárnyra, a legmerészebb összeesküvés-elméletek szerint azért nem mutatkozott hosszú idő óta, mert idegösszeomlást kapott, mégpedig azért, mert Vilmos megcsalta őt, sőt, állítólagos szeretőjét teherbe is ejtette. A walesi hercegné most azonban tiszta vizet öntött a pohárba.
Sokkolóan őszinte videójában részletesen elmondta, hogy tervezett műtétjekor még nem volt szó rákról, ám az operáció utáni szövettan már daganatos elváltozást mutatott ki. Bár jelenleg jól érzi magát, megelőzés gyanánt kemoterápiás kezelésnek veti alá magát. A videót látva a TikTok népszerű dokija, dr. Kulja András kielemezte a hallottakat, és elárulta, pontosan milyen rákról lehet szó.
Az elváltozást már korábban felfedezték, az alapján tűzték ki a műtét dátumát. Nem sürgős beavatkozásról volt szó — fejtegette a doktor.
A tizenhárom napos benntartózkodás általában nagyobb, kiterjesztettebb műtétekre jellemző. Ezek alapján leginkább máj, hasnyálmirigy, gyomor vagy bél megnyitásával, esetleg részleges eltávolításával járó műtétek jöhetnek szóba. Esetleg kiterjesztett húgyúti vagy nőgyógyászati műtét.
Dr. Kulja András kifejti azt is, hogy miért csak a műtét után lehetett kimutatni a betegséget. Mint mondja, bőrön át, vagy endoszkópiás úton elvégezhető módon számos szervből mintát vehettek volna: az, hogy feltárás kellett ehhez, arra enged következtetni, hogy a vékonybeleket vagy ahhoz közeli szervet érinthet a kór. Feltételezhető tehát, hogy emésztőszervi elváltozásról lehet szó. A TikTok-doki kihangsúlyozta, ezek természetesen csak találgatások, pontos diagnózis csak a beteg kikérdezése és alapos kivizsgálása után jelenthető ki.