Miért jó a kombucha tea?

A vizsgálat során a szakértők elemezték a termék hatását a Caenorhabditis elegans nevű fonalféregre. Mint kiderült, a teagombában szimbiózisban élő élesztőgombák és mikrobák benépesítik a fonálféreg bélrendszerét, amelynek hatására az éhezés során megfigyelt anyagcsere-változásokkal megegyező változásokon megy keresztül.

A tudósok megfigyelték, hogy a probiotikumok befolyásolták a zsíranyagcserében szerepet játszó gének kifejeződését, amely azt eredményezte, hogy több zsíremésztő fehérje termelődött, és kevesebb fehérje vett részt a triglicerideknek nevezett zsírmolekulák szintézisében. Ennek hatására a fonálférgek csökkentették zsírraktáraikat.

A kutatók szerint további kutatásokra van szükség annak megerősítésére, hogy a teagombát fogyasztó embereknél is a fonálgombákéval azonos hatások jelentkeznek. A tanulmány eredményei azonban már most összhangban vannak a teagomba előnyeiről szóló korábbi beszámolókkal.

Elolvasom a cikket

hirlistazo.hu
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.