Úgy véli, hogy ez a fajta köhögés, azzal magyarázható, hogy a gyomornedv felfelé halad a nyelőcsőben, és irritálja a gégét.
„Néha a probléma olyan egyszerű, mint a gravitáció. Amikor egyenesen ülünk, hajlamosak vagyunk arra, hogy a gyomrunkban visszatartsuk az anyagokat. Amikor fekszünk, a sav feljuthat a nyelőcsőbe” – állapította meg.
Ez a köhögés allergiával vagy megfázással is jelentkezhet. Landau elmagyarázta, hogy amikor az ember fekszik, az orrból származó váladék lefolyik a gége hátsó részén, ami köhögést vált ki.
Az orvos szerint létezik az asztmának egy olyan formája, amelyet köhögési variáns asztmának neveznek. Általában az asztma ezen típusánál a köhögés inkább kifejezetten éjszaka jelentkezik.
Bár ritka, de az éjszakai köhögés bizonyos rákos megbetegedések korai jele is lehet, különösen azoké, amelyek a tüdőt érintik.
Dr. Raj Dasgupta, a kaliforniai Sleepopolis vezető orvosi tanácsadója szerint az elegendő folyadékfogyasztás segíthet a köhögés megfékezésében, mivel nedvesíti a légutakat, és segíti a váladék köptetését.
A párásító használata vagy a forró zuhany szintén segít a váladék elfolyósításában.
„Extra párnákat is használhatunk, hogy megemeljük a fejünket, hogy segítsük az orrfolyást a savas reflux ellen” – mondta Dasgupta.
Ha az éjszakai köhögés három hétnél tovább tart, vagy láz, mellkasi fájdalom vagy légzési nehézség kíséri, Raja Dasgupta azt tanácsolja, hogy ne halogassuk az orvoslátogatást.