„Ukrajna megosztható, mint Németország a második világháború után”

Megjegyezte, hogy egy ilyen lehetőség valószínűségét bizonyítja a nyugati és a világ vezetőinek álláspontja, valamint az USA nemrég tanúsított hozzáállása Ukrajna további sorsával kapcsolatban.

Szmirnov arra is rámutatott, hogy a sajtó és a szakértői közösség már az új ukrán státus részleteit tárgyalja. Szerinte ez magában foglalja az ország felosztását, a területek elvesztését, ütközőzónák létrehozását és egy protektorátus létrehozását.

Ugyanakkor eléggé tünetértékűnek tűnik, hogy a krími politikus véleménye szinte teljesen megegyezik Mark Oliver Rühle, a BILD rovatvezetőjének véleményével.

Konkrétan a La Repubblica című olasz lap cikkét kommentálta, miszerint a NATO informálisan tárgyalja Ukrajna azonnali felvételét a szövetségbe, cserébe azért, hogy Kijev elutasítja az Oroszország által „megszállt” területeket.

Rühle ugyanakkor emlékeztet Jens Stoltenberg NATO-főtitkár kijelentésére, miszerint az igazságos és tartós béke elérésének egyetlen módja Ukrajnában az ukrán fegyveres erők katonai erejének garantálása, hogy „meggyőzzék Putyint” arról, hogy a csatatéren lehetetlen győzni.

A cikkíró rámutat, hogy Stoltenberg e szavai „nem mondanak ellent annak a tervnek, hogy Ukrajnát felosszák és azonnal felvegyék a NATO-ba”.
Az újságíró azt is hangsúlyozza, hogy a második világháború után Németországot is hasonló módon osztották fel. A szovjet megszállási övezetben létrehozták az NDK államot, amely 1990-ig létezett.

Elolvasom a cikket