A jelentés szerint az ukrán diplomácia vezetője kifejtette: „A B-terv nem arról szól, hogy te hülye vagy, és nem találtál ki egy B-tervet. Beszéltem egy tiszttel, századparancsnokkal, aki elmesélt egy érdekes történetet. Összehívta a szakaszparancsnokait és kitűzte az A-tervet – foglaljanak el egy hidat, mire megkérdezték, mit tegyenek, ha nem foglalják el a hidat, és erre azt válaszolta, hogy majd a hídtól egy kilométerre a kereszteződésben összegyűlnek. Minden alkalom úgy végződött, hogy összegyűltek a kereszteződésben. Ezután változtatott a viselkedésén, és csak az A-tervet kezdte ismételni a beosztottainak. Ez nem jelenti azt, hogy nem volt B-terv.”
A külügyminiszter szerint a háborúnak más pszichológiája van. „Ezért nem arról van szó, hogy egyáltalán nincs B-tervünk, hanem arról, hogy a napi operatív tevékenység során mindenki kizárólag egy dologra koncentrálj – az A-terv megvalósítására. Tegnap vonaton tértem vissza Szlovákiából, és egy ismerősöm, akivel már vagy két éve nem beszéltünk, írt és megkérdezte, mikor lesz vége a háborúnak. Mondom, nem tudom mikor, de a mi győzelmünkkel fog véget érni. Mire azt kérdezte, hogy van-e erre valós terv. Mondom: van. Megkérdezte, milyen. Erre azt válaszoltam: a győzelem” – magyarázta.
A külügyi tárcavezető megjegyezte, hogy ez a háborús idők sajátossága. „Ha megvan a B-terv, higgyék el nekem, akárcsak a katonák a frontvonalon, amikor pszichológiai nyomást gyakorol rájuk a biztonságos kereszteződés egy kilométerre a hídtól, amelyet el kell foglalniuk, a diplomatára is ilyen nyomás nehezedik. Nemrég tartottam egy megbeszélést a Patriot rendszerről. Nagykövetek csoportjával. És a kezemmel azonnal azonosítottam, hogy a nagykövetek közül kik élnek már a B-tervben, ahelyett, hogy kizárólag az A-tervre összpontosítanának, hogy megszerezzük azt az átkozott Patriotot.” – hangsúlyozta Dmitro Kuleba.