Raymond Kurzweil egy igazi polihisztor: amellett, hogy úttörő találmányokkal járult hozzá a számítástechnikához, sikeres író is, továbbá meglepően pontosan meg tudja jósolni, milyen technológiai trendekkel szembesülhet az emberiség a jövőben. Többek között 1990-ben megjövendölte, hogy a mesterséges intelligencia 2000-ben le fogja győzni az emberi sakkvilágbajnokokat, de ő volt az, aki a hordozható komputerek és az okostelefonok eljövetelét, a vezeték nélküli technológia és az internet elterjedését is előre látta.
Kurzweil 14 évvel ezelőtt áttekintette saját jövendöléseit az elmúlt húsz évről, az eredmények döbbenetes képet adnak a szakember jövőbelátó képességéről: a 147 jóslatából 115 bekövetkezett, 15 pedig nagyjából teljesült – írja az UNILAD.
A híres tudós most nem kevesebbet állít, mint hogy 2030-ban sikerül elérnünk a halhatatlanságot. Szerinte a rendelkezésre álló és fejlesztés alatt lévő technológiai vívmányokkal évről évre növelni tudjuk majd a várható élettartamot.
Így a mai gyerekeknek vagy akár már a 20-as, 30-as éveiket taposó embereknek is hamarosan elérhető lesz az örök élet.
Ember és számítógép egyesülése
2017-ben a Futurism című tudományos oldalnak adott interjúban a mesterséges intelligenciáról is meglepő állításokat tett. Kurzweil úgy látja, 2029-ben az MI képes lesz átmenni a Turing-teszten. A Turing-teszt arra hivatott, hogy egy adott gépezetről megállapítsa, képes-e olyan válaszokat adni, mint egy ember.
A szakértő szerint 2045-ben érhetjük el a technológiai szingularitást, vagyis elménket egyesítjük a számítógépekével, amelynek eredményeképpen intelligenciánk a sokszorosára növekedhet.