Férfi kosár: A bajnok nagyon simán, az Olaj szűken győzött

MH/MTI
2024. április 16. kedd. 20:54

A hazai pályán játszó BHSE meglepően jól kezdett a címvédő ellen, így a mérkőzés elején hétpontos előnyben is volt, a folytatásban azonban könnyedén ledolgozta kezdeti hátrányát a szombathelyi gárda, amely a félidőre 41–27-re ellépett. A fordulás után sem forgott veszélyben a Falco győzelme, ezt az is mutatta, hogy a meccs utolsó másodpercei már pacsizással teltek. A találkozó legeredményesebb játékosa a szombathelyi Perl Zoltán volt 27 ponttal.

A másik negyeddöntős mérkőzés sokkal kiélezettebb volt. A pécsiek a hajrában fordítottak, majd pár másodperccel a végső dudaszó előtt egyenlített a Szolnok és egy sikeres büntetővel végül egypontos sikert aratott.

Eredmények, negyeddöntő, 2. mérkőzések: Budapesti Honvéd Sportegyesület–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 52–89 (13–18, 14–23, 13–19, 12–29)

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2–0 a Falco javára.

NKA Universitas Pécs–NHSZ-Szolnoki Olajbányász 82–83 (26–17, 20–22, 17–24, 19–20)

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2–0 a Szolnok javára.