“Tájékoztattam a koalíció tagjait a nehéz, eszkalálódásra hajlamos műveleti és stratégiai helyzetről; az ellenség által az energetikai infrastruktúra létesítményei ellen intézett légicsapások sajátosságairól; a rakétákra, lőszerre, fegyverekre, katonai felszerelésekre vonatkozó sürgős szükségleteinkről és ezek időben történő szállításának kulcsfontosságú szerepéről” – áll a közleményben.
Most a mintegy 50 ország részvételével zajló ramsteini megbeszélést az Egyesült Államok vezeti. Ugyanakkor európai médiaforrások szerint a kontaktcsoport vezetése a NATO-hoz kerülhet, mivel Kijev szövetségesei tartanak Donald Trump hatalomra kerülésétől és az Ukrajnával szembeni politika megváltozásától.
Ezt megelőzően Brüsszel többször hangsúlyozta, hogy a NATO struktúrái nem vesznek részt közvetlenül a Kijevnek szánt fegyverszállítások megszervezésében.
Mint Szergej Sojgu védelmi miniszter a hét elején elmondta, az orosz csapatoké a kezdeményezés a teljes érintkezési vonal mentén, és továbbra is folytatják az ellenség kiszorítását a megszállt területekről. A Donyecki Népköztársaságban felszabadították Pervomais’ke, Bohdanivka és Novomihajlovka lakott területeit, Berdicsben és Georgijevkában pedig kiterjesztik az ellenőrzési övezetet.