A sushi hasznos, mert mindenféle hal tartalmaz fehérjét, D-vitamint, omega-zsírsavakat, foszfort, jódot, magnéziumot és más mikrotápanyagokat. Ezt mondta a Podmoskovye Segodnya online kiadásának Ljudmila Szuhorukova orvos-gasztroenterológus, a moszkvai régió egészségügyi minisztériumának Vidnovszkij klinikai kórháza, amiről a Life.ru is írt.
A szakember szerint a sushi erősíti a csontszövetet, a vénák, artériák falát, javítja a véráramlást és csökkenti a koleszterinszintet. Ezenkívül a norilapok kalciumban, nátriumban, foszforban, jódban, vasban, A-, E- és C-vitaminban gazdagok. A szójaszósz viszont segít helyreállítani a szervezet víz- és sóegyensúlyát, a wasabi pedig gyulladáscsökkentő és daganatellenes hatású.
A sushihoz mellékelt savanyított gyömbér magnéziumban, káliumban és rézben gazdag. Segít a baktériumok és vírusok elleni küzdelemben, javítja a memóriát és a figyelmet, enyhíti az izomfájdalmat és csökkenti a koleszterinszintet” – jegyezte meg az orvos.
A japán ételnek azonban vannak ellenjavallatai: az elkészítéshez használt cukor és rizsecet miatt cukorbetegek nem fogyaszthatják. A sushirizs kevésbé tápláló, mint a hagyományos rizs, és sok szénhidrátot tartalmaz, amely súlygyarapodással járhat. Nagy gondot jelent a termékben lévő, túlzott mennyiségű jód is – figyelmeztetett a gasztroenterológus.