Losonczy Levente második lett a túraautós Európa-kupa salzburgi futamán

MH/MTI
2024. június 2. vasárnap. 19:08

A 21 éves versenyző menedzsmentjének közleménye szerint a Honda Civic-kel induló pilóta a szombati időmérő edzésen hetedik lett, így a vasárnap rendezett második – részben fordított rajtrácsos – viadalt a negyedik pozícióból kezdte.

Losonczy nagyszerű előzésekkel javított két helyet, majd a baleset miatt piros zászlóval félbeszakított viadal folytatásában taktikus versenyzéssel maga mögött tartotta üldözőit, ezzel pedig csapattársa, az észt Ruben Volt győzelméhez is nagy mértékben hozzájárult. Losonczy az első futamon ötödikként végzett.

A kategória Európa-bajnokságának számító sorozat harmadik fordulója után így Losonczy 138 ponttal az összetett hatodik helyén áll, istállója, az ALM Motorsport pedig vezeti a csapatok pontversenyét.

A versenysorozat július első hétvégéjén Spa-Francorchamps-ban folytatódik.