„Nagyon óvatosnak kell lennünk, hogy különbséget tegyünk az 1930-as évek végi igazán súlyos és mély fenyegetések és azután, hogy hogyan léptünk be egy világháborúba, és ne használjunk olyan laza kifejezéseket, hogy most egy világháború küszöbén állunk” – tanácsolta Radakin.
A NATO „folyamatos eszkalációja” azonban „súlyos következményekhez” vezethet – mondta Putyin elnök a múlt héten, arra utalva, hogy az Egyesült Államok vezette blokk esetleg egy globális konfliktust szorgalmaz.
Hétfőn Szergej Rjabkov orosz külügyminiszter-helyettes egyenesen óva intette az Egyesült Államokat „a számítási hibáktól, amelyek végzetes következményekhez vezethetnek”.
„Valamilyen tisztázatlan okból alábecsülik, hogy milyen komoly válaszlépésekkel nézhetnek szembe” – mondta Rjabkov újságíróknak Moszkvában, és sürgette az amerikai politikai döntéshozókat, hogy fordítsanak több időt Putyin szavainak megfontolására, ahelyett, hogy „számítógépes játékokra pazarolják”.
Radakin 2021 novemberében vette át a brit fegyveres erők szakmai vezetőjének, a védelmi vezérkari főnöknek a szerepét, Sir Nick Carter tábornokot váltva, miután az aggodalmának adott hangot egy esetleges Oroszországgal való konfliktus miatt. A brit és ukrán média szerint segített Kijevnek abban, hogy terveket készítsen a Fekete-tengeren lévő orosz célpontok megtámadására.
A Sky Newsnak adott interjújában Radakin elismerte, hogy Oroszország „taktikai előretörést hajt végre a szárazföldön”. Arra a kérdésre, hogy Ukrajna képes-e kitartani és sikerrel járni, azt mondta, hogy „rendkívül bízik” ebben.
„Ez egy gazdasági háború. Ez a logisztika háborúja. Ez az ipari termelés háborúja. Ez a politikai akarat háborúja” – tette hozzá az admirális.