Nagy Márton a dél-koreai O Jongdzsuval tárgyalt

MH/MTI
2024. június 14. péntek. 15:10
Frissítve: 2024. június 14. 15:11

Azt írták, Dél-Korea 1989 óta áll diplomáciai kapcsolatban Magyarországgal, amelynek 2024-ben ünnepeljük a 35. évfordulóját. Az ázsiai ország hazánk 12. kereskedelmi partnere, a két ország közötti kereskedelmi forgalom értéke megközelíti a kilencmilliárd dollárt. Dél-Korea Magyarország harmadik legnagyobb befektető partnere, az FDI (külföldi közvetlentőke-befektetések)-állománya 9,5 milliárd dollárt tett ki.

A magyar kormány három koreai vállalattal kötött stratégiai együttműködési megállapodást, amelyek hazánkban a járműipar (Hankook Tire), az elektronika (Samsung Electronics), illetve a pénzügyi és bankszektor (KDB Bank) területén bírnak meghatározó szereppel. Emellett a Samsung SDI akkumulátorgyártással foglalkozó céggel is partnerséget alakított ki.

A nemzetgazdasági miniszter megállapította, hogy Dél-Koreát dinamikus technológiai fejlődése Magyarország kiemelkedő gazdasági partnerévé teszik. A magyar kormány számára kiemelt jelentőségű a versenyképesség növelése, ennek egyik fő eszköze az innováció, ezért hazánk együttműködik Dél-Koreával a technológiai és tudástranszfer területén – írták.

A tárcavezető hangsúlyozta, Magyarország mindenkivel a kölcsönös tiszteleten alapuló együttműködésre és partnerségre törekszik, nincs ez másképp a dél-koreai vállalatok esetében sem. A dél-koreai cégek elismerik a magyar kormány elkötelezettségét az innovatív iparágak iránt, készek a további együttműködésre, amihez a magyar kormány minden segítséget megad.

Nagy Márton hozzátette, a magyar kormány stratégiai célja, hogy hidat képezzen Kelet és Nyugat között. „Az elzárkózás helyett hazánk az összeköttetés mellett tette le a voksát, ezért Magyarország nemcsak a nagy nyugati autógyártók, hanem a keleti, így dél-koreai cégek számára is vonzó befektetési terep” – mondta.

Elolvasom a cikket