Kapuscsúcsot állíthat be Manuel Neuer a magyarok ellen

MH/ MTI
2024. június 17. hétfő. 11:21

Manuel Neuer szerdán, a magyarok ellen beállítja az olasz Gianluigi Buffon 17 meccses Európa-bajnoki kapusrekordját, ha ő védi a házigazda német labdarúgó-válogatott kapuját a második fordulóban Stuttgartban.

A labdarúgó Európa-bajnokságok abszolút csúcsát a portugál Cristiano Ronaldo tartja 25 Eb-találkozóval.
Neuer a skótok elleni, 5–1-es hazai győzelemmel zárult pénteki nyitányon 16. kontinentális találkozóján védett. Aktív poszttársai közül rajta kívül a portugál Rui Patríciónak is – aki jelenleg hazája csapatának második számú kapusa – 16 Eb-meccse van eddig.
A negyedik kontinensviadalán (2012, 2016, 2021, 2024) szereplő Neuer nagy fölénnyel vezeti a német kapusok listáját, hiszen a második helyen Toni Schumacher (7), a harmadikon pedig Oliver Kahn (6) áll.

A kapusok Eb-rangsora:
Gianluigi Buffon (olasz) 17 Eb-mérkőzés
Manuel Neuer (német) és Rui Patrício (portugál), Edwin van der Sar (holland) 16–16