Fordítottak az ukránok a szlovákok ellen

SM
2024. június 21. péntek. 16:57

Meglepő eredménnyel kezdődött az E csoport küzdelme az Eb-n, mert a szlovákok 1-0-ra nyertek az esélyesebb belga válogatott ellen, az ukránok pedig 3-0-ra kikaptak a románoktól. Ezért mérkőzésük tétje nagy volt: ha a szlovákok ismét győznek, biztosan ott lesznek a nyolcaddöntőben, az ukránok pedig egy újabb vereséggel a kiesés szélére sodródnának.

A változatos mérkőzésen a 17. percben a szlovákok szereztek vezetést, Haraslín beadását Schranz közelről a kapuba fejelte (1-0). Így Schranz az első szlovák játékos, aki egy Eb-n kétszer is betalált, továbbá a német Musiala után a második játékos, aki eléri a két gólt az idei kontinenstornán.

A sok helyzetet kihagyó ukránok az 54. percben a szlovák álló védelme mellett adogattak, Zincsenko beadását senkitől sem zavartatva Saparenko tíz méterről a kapuba lőtt (1-1).

A gól fellelkesítette az ukránokat, Mudrik közeli lövését a kapufa még „védte”, de a 81. percben hosszú indítás után Jaremcsuk kifutó Dúbravka mellett a kapuba passzolt (1–2)