Segít a gyulladáson
A cseresznye különösen hasznos lehet a gyulladáscsökkentő étrend részeként. Ez vonatkozik a cseresznye savanykás és édes fajtáira, valamint a cseresznyelére is.
Köszvényes kezelés
A cseresznye fogyasztása segíthet az embernek fenntartani a szervezetben a húgysav mérsékelt szintjét.
Különböző tanulmányok szerint a cseresznyekoncentrátum szedése vagy a cseresznye fogyasztása két napon belül 35 százalékkal csökkentette a köszvényes tüneteket. És ez nemtől, testsúlytól, alkoholfogyasztástól, vízhajtótól és köszvény elleni gyógyszerektől függetlenül.
Szívre gyakorolt előnyök
Általánosságban elmondható, hogy a gyümölcsökön és zöldségeken alapuló, telített zsírokban szegény étrend a legjobb a szív számára. A cseresznye azonban különösen értékes lehet a szívbarát étrendben, mivel a gyümölcsben található polifenoloknak és káliumnak köszönhetően csökkenti a vérnyomást.
A magas vérnyomás pedig a szív- és érrendszeri betegségek egyik legnagyobb kockázati tényezője, amely világszerte a vezető halálozási ok.
Egyébként 100 g cseresznye a napi káliumérték mintegy öt százalékát tartalmazza.
Javítja az alvást
A cseresznye természetes forrása a melatoninnak, amely egy olyan neurotranszmitter, amely befolyásolja az ember alvását és hangulatát. A melatonin hasznos lehet azoknak, akik álmatlanságban szenvednek, mivel ez a kémiai anyag felelős az álmosságért. Különösen hasznos az idősebb emberek számára.
Növeli a fizikai állóképességet
A rendszeres testmozgás fontos része az egészséges életmódnak. Azonban izomfájdalmakhoz vagy akár sérülésekhez is vezethet.
A cseresznye fogyasztása azonban javítja az ember állóképességét a testmozgás során. Ez az alacsony glikémiás indexének, valamint gyulladáscsökkentő, antioxidáns és véráramlást fokozó tulajdonságainak köszönhető.
De ne feledjük: a gyomorfekélyben vagy gyomorhurutban szenvedőknek tartózkodniuk kell a cseresznye fogyasztásától.