Copa America: Magabiztos sikerrel kezdett a házigazda és Uruguay

MH/MTI
2024. június 24. hétfő. 9:34
Frissítve: 2024. június 24. 9:36

Az amerikai együttes Arlingtonban csapott össze Bolívia együttesével és már a harmadik percben vezetést szerzett Christian Pulisic révén. Az AC Milan támadója – aki 30. gólját szerezte a nemzeti csapatban – az első félidő hajrájában gólpasszal járult hozzá a hazai előny megduplázásához.

A mérkőzésen az amerikaiak végig nagy fölényben játszottak, Bolívia nem jelentett veszélyt a kapujukra.
A csoport másik mérkőzésén az uruguayiak óriási iramban kezdték a Panama elleni mérkőzésüket, az nagy nyomás pedig a 16. percben érett góllá Maximilano Araujo révén. A minimális előny birtokában Uruguay a szünetig fölényben játszott, a fordulás után aztán a panamaiak bátrabban futballoztak és több helyzetet is kidolgoztak, de egyenlíteniük nem sikerült. Uruguay a hajrában előbb Szoboszlai Dominik liverpooli csapattársának, Darwin Nuneznek a góljával növelte előnyét, majd a 91. percben Matias Vina a csapat harmadik gólját is megszerezte. Panama a 95. percben szépített, de a pontszerzésre nem volt esélye.

Eredmények:
C csoport, 1. forduló: Egyesült Államok–Bolívia 2–0 (2–0) és Uruguauy–Panama 3–1 (1–0)