Copa América: A végjátékban szerezte meg a 3 pontot a világbajnok

2024. június 26. szerda. 7:55

Argentína esélyeshez méltóan játszott Chile ellen. Lionel Messi az első félidőben, Nicolás González pedig a második félidőben találta el a kapufát, de Claudio Bravo is többször mentette meg csapatát. A mezőnyfölény ellenére sokáig nem sikerült a gólszerzés Messiéknek – tudósított az nso.hu.

Aztán a hajrában, már a 88. percben egy szögletet követően Lautaro Martínezhez került a labda, aki átvétel nélkül a jobb felső sarokba vágta. Argentína győzelme után, hat ponttal vezeti a csoportot és biztosan továbbjutott az egyenes kieséses szakaszba, 0–1.

A másik meccsen Miguel Araújo kiállításáig jól tartotta magát Peru Kanada ellen. A közel egyórás emberelőny azonban a kanadaiak felé billentette a mérleg nyelvét. A pirosmezesek végül egy kontratámadás végén Jonathan David góljával nyerték meg a mérkőzést, 0–1.