Anglia a hajrában lőtt döntőt érő gólt

A gólok története: A 7.percben a hollandok szereztek vezetést: Xavi Simons elvette a labdát az angol térfél közepén Rice-tól, majd kissé jobbról, 24 méterről jobbal a jobb felső sarokba lőtt, 1–0.

Sokáig nem vezettek a tulipánosok, a 12.percben Saka cselezgetett, Akébe lőtt, aztán Kane jobbal nem sokkal vágja 11-ről a léc fölé a lecsorgó labdát… és majdnem eltöri pár lábujját a nyújtott lábbal érkező Dumfries. Nagyon veszélyesen ment oda a bekk, noha konkrétan csak a labda elrúgása után érte el a labdát.

A pár perces ápolás után a VAR kihívta a játékvezetőt, Ő pedig megnézte és megadta a tizenegyest. Harra Kane jobbal a jobb alsóba lőtt. Verbruggen majdnem elérte, 1–1.

A 90.percben Ollie Watkins a vasárnapi döntőbe rúgta a briteket. Palmer passzát az ötös jobb sarka elől jobbal a tétova De Vrij lába között a jobb, azaz a túlsó alsóba rúgta. 1–2.