Újabb magyar győzelem Szlovénia ellen

MH/MTI
2024. július 13. szombat. 16:37
Frissítve: 2024. július 13. 16:49

A két együttes kedden reggel kilenc órától Roglán is találkozott egymással, akkor 31–21-es magyar siker született, és a csapat Győrben ott folytatta, ahol Szlovéniában abbahagyta. A remek kezdés (3–0) után még felzárkóztak a vendégek (4–3), utána viszont a jó védekezésére alapozva elhúzott a lerohanásgólokat szerző házigazda (13–4). Kisvártatva sokasodni kezdtek a hibák támadásban is védekezésben is, ezt kihasználva az ellenfél előbb 17–11-re felzárkózott, majd a második félidőt sorozatban három góllal kezdte, ekkor Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány időt kért.

A magyar válogatott több mint hét és fél perccel a második felvonás kezdete után talált be először. A hibák száma nem csökkent, nagy volt a kontraszt az első 17 perc és a hátralévő időszak között, ennek ellenére a hazaiaknak sikerült megőrizniük egy gólt az előnyükből.

A vendégek egyszer sem vezettek az egész meccs során.

Böde-Bíró Blanka hét, Szemerey Zsófia öt védéssel, a túloldalon Ana Gros hat góllal, Maja Vojnovic 11 védéssel zárt.

A két csapat huszadik egymás elleni mérkőzésén három döntetlen és egy szlovén siker mellett a 16. magyar győzelem született.

A magyar női válogatott legközelebb jövő pénteken lép pályára, amikor a németek vendége lesz Stuttgartban, a párizsi olimpián pedig július 25-én játssza első csoportmeccsét a házigazda és címvédő franciákkal.

Eredmény:
Magyarország–Szlovénia 28–27 (17–11)
A magyar gólszerzők: Győri-Lukács 7, Vámos 4, Szöllősi-Schatzl, Kuczora, Márton 3-3, Papp, Albek, Simon 2-2, Debreczeni-Klivinyi, Füzi-Tóvizi 1-1

Lövések/gólok: 51/28, illetve 47/27
Gólok hétméteresből: 4/2, illetve 6/3
Kiállítások: 6, illetve 6 perc