Spanyolország Európa-bajnok + GALÉRIA

A döntőt egy látványos műsor vezette fel, ám az első 45 percben ezen kívül túl sok további látványban nem lehetett részük a nézőknek. Az első kapura lövésre 45 percet kellett várni, amikor a spanyol kapus védte Foden lövését.

Kis focirajongó szurkol Anglia csapatának a döntő előtt

Fotó: dpa Picture-Alliance via AFP/Christophe Gateau

A második félidő elején felpörögtek az események. A 47. percben megszerezték a vezetést a spanyolok. Yamal 16-os jobboldalán Morata felé tette a labdát, aki középen okosan elengedte, balról Williams érkezett, majd 11 méterről, a becsúszó Walker lábai előtt hosszú sarokba lőtt! 1–0

A megszerzett spanyol gól után megzavarodtak az angolok, a spanyoloknak több lehetőségük is adódott, Williams és Morata többször is betalálhatott volna, majd a 66. percben Pickford nyújtózkodott Yamal lövésénél.

Váratlanul azonban az angolok egyenlítettek a 73. percben. Saka Bellinghamet kereste a 16-oson belül, a centerezést a Real Madrid csatára lekészítette lövésre az érkező Palmernek, aki 19 méterről, ballal kilőtte a jobb alsó sarkot. 1–1

A hajrában előbb Yamal dönthette volna el a találkozót, ám a Morata helyére érkező Oyarzabal tette meg, aki a 87. percben Olmo indítását követően Cucurellához passzolt, ő átvétel nélkül laposan a 16-oson belülre lőtte a labdát, és az érkező Oyarzabal öt méterről, a védővel a nyakán, a kivetődő Pickford mellett jobb lábbal a kapuba lőtt. 2–1

Az angoloknak a hajrában még több lehetőségük volt, ám nem tudták bevenni a spanyol válogatott kapuját, így története során Spanyolország negyedszer lett Európa-bajnok, míg Anglia második döntőjét veszítette el.

Spanyolország megérdemelten hódította el a trófeát, hiszen a tornán végig kiemelkedően teljesített, és valamennyi összecsapását megnyerte.