Már Zelenszkij is arról beszélt, hogy nem fognak tudni minden területet visszafoglalni

J. D. Vance alelnöki jelölése, és kijelentése után időszerű volt feltenni a kérdést. Az ukrán elnök közölte: bárkivel együttműködik, aki az Egyesült Államokat irányítja, s szerinte „kemény” lesz a munka Trumppal, de „mi keményen dolgozunk”.

A britekről

Az Egyesült Királyságban tartózkodó ukrán vezető, aki az Európai Politikai Közösség (EPC) ülésén vett részt, találkozott Keir Starmer brit miniszterelnökkel, aki megfogadta, hogy „ameddig kell”, Ukrajna mellett áll.

A brit vezető elkötelezte magát 3 milliárd font elköltésére az ukrajnai segélyek tekintetében, és 3,5 milliárd font értékben védelmi szerződést is kötöttek. Zelenszkij reméli, hogy Starmer regnálása „új korszakot” jelent majd. Zelenszkij fel is szólal egyébként a brit kormányülésen.

A frontról, az F-16-osokról és a béketárgyalásokról

Az ukránok a hét elején megerősítették, hogy kivonultak a Dnyipro folyó megszállt keleti partján fekvő falvakból, a hosszú arcvonal kezd tarthatatlanná válni. Ukrajna ugyanis még nem kapta meg az ígért F-16-osokat, Zelenszkij szerint ezek „elengedhetetlenek” az orosz légifölény letörésére.

Itt jött az érdekes rész: a következő békemisszióra ugyanis Zelenszkij Oroszországot is várja, akit szerinte az egész világ nyomásgyakorlásával kell tárgyalóasztalhoz kényszeríteni, s miután rákérdeztek, az ukrán elnök közölte, hogy „ez nem azt jelenti, hogy minden területet erőszakkal nyerünk vissza. Szerintem a diplomácia ereje segíthet”.

Vagyis „az Oroszországra gyakorolt ​​nyomással úgy gondolom, hogy meg lehet egyezni a diplomáciai rendezésben”

S hogy mikor mond le az elnöki mandátumáról?

Zelenszkij közölte: addig nem, amíg a háború véget nem ér.

Elolvasom a cikket