Ötgólos hátrányból fordítva legyőzte a brazilokat a női kézilabda-válogatott

MH/ MTI
2024. július 28. vasárnap. 10:40
Frissítve: 2024. július 28. 11:06

Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány együttese jól kezdett, hatékony védekezéssel és pontos befejezésekkel ellenfele előtt járt (6–4). Egy emberelőnyös időszakot kihasználva fordítottak a brazilok, a magyar teljesítmény elöl és hátul is visszaesett a cserék után. A második félidő hajrájában és az első játékrész elején nem játszott precízen a magyar csapat, 18–13–ra eltávolodott az ellenfél, innen 23–23–nál sikerült utolérni a brazilokat. Az utolsó perc is döntetlenről indult, végül Böde–Bíró Blanka védése és Simon Petra gólja ért győzelmet.

A magyar válogatott csütörtökön 31–28–ra kikapott a franciáktól, a folytatásban kedden Angola, csütörtökön Spanyolország, szombaton pedig Hollandia lesz az ellenfele. Két hatcsapatos csoportban zajlanak a küzdelmek, az első négy–négy válogatott jut a negyeddöntőbe.