Az állatkerti egyedeknek gyakran mutogatnak a látogatók fotókat vagy videókat, és mint a lap beszámolójából kiderült, egyeseknél ez konkrét függőség kialakulásához vezetett. Különösen igaz ez a gorillákra – akiknek 96 százalékban ugyanolyan a DNS-ük, mint nekünk. Emiatt számos észak-amerikai állatkert elkezdte korlátozni a gorillák képernyőidejét, a látogatók segítségét kérve.
Torontóban például olyan táblákat helyeztek ki, amelyek arra szólítják fel a látogatókat, hogy ne mutogassák okostelefonjukat az állatoknak, azok ugyanis sok esetben megváltoztatták az állatok viselkedését.
A legtöbb helyen elfogadták ezt a látogatók, azonban a San Diego-i Állatkertben, ahol szinte napi szinten fordulnak meg online tartalomgyártók, hogy közös videókat készítsenek az állatokkal, a kérés süket fülekre talált. Többen úgy vélekedtek, hogy fontos élményektől fosztja meg őket ez a kérés, és attól tartanak, kitilthatják őket az állatkertből, teszi hozzá a Futurism.
Beth Armstrong természetvédő szerint márpedig fontos lenne, hogy az emberek megértsék, milyen káros hatással lehet az, ha ilyen zavaró emberi technológiával árasztják el az állatokat. Azt ugyanis már több gondozó is jelezte, hogy a gorillák szinte produkálták magukat annak reményében, hogy némi képernyőidővel díjazzák őket. A természetvédő ezért azt tanácsolja, hogy inkább tegyük le a mobilunkat, és tapasztaljuk meg, milyen csodásak ezek az állatok, ha nem vonjuk el a figyelmüket.