Janurik parádé a kapuban, félidőben Magyarország-Angolna 15-16

A magyar kapuban ezúttal Janurik Kinga állt, aki háromszor is ziccert védett, mi viszont indításból, átlövésből és szélről is betaláltunk. Az afrikai együttes azonban lassan magához tért, s a 10. percben 5-4-zárkóztak fel. A magyar együttesben különösen a jobbszélső Vincze Viktória volt elemében, gyors lerohanásból háromszor is betalált. Támadásban ugyanakkor Vámos Petra vitte a prímet, így a félidő közepére négyre nőtt az előnyünk (10-6).

A félidő végére azonban elfogyott a biztos előny, az ellenfél 13-9 után zsinórban három gólt előtt (13-12), így Golovin mester kénytelen volt időt kérni, ám a vérzést ismét csak Janurik Kinga védése állította el, újabb ziccer hárításával kergette őrületbe Angolnát.

A magyar kézilabda-válogatott 25–24-re legyőzte a brazil együttest vasárnap a párizsi olimpia női kézilabdatornáján, a csoportkör második fordulójában. A magyarok csütörtökön 31-28-ra kikaptak a házigazda, címvédő és világbajnok franciáktól,

A „magyar csoportban” kedden Hollandia 29-24 arányban győzött Spanyolországgal szemben.