Japán címvédés a férfiaknál, szlovén aranyérem a női cselgáncsozóknál

MH/ MTI
2024. július 30. kedd. 20:02

A 30 éves japán dzsúdós a keddi fináléban ipponnal múlta felül a háromszoros világbajnok georgiai Tato Grigalasvilit. Ebben a kategóriában Ungvári Attila legyőzője, az olimpiai harmadik, világ- és Európa-bajnok belga Matthias Casse a bronzcsatát elvesztette, így ötödik helyen zárt a francia fővárosban.

A nőknél viszont a szlovén Andreja Leski akadályozta meg a címvédést, mivel az elődöntőben legyőzte a hazaiak tokiói győztesét, Clarisse Agbegnenout, aki végül bronzérmes lett. Leskire a döntőben a mexikói Prisca Awiti Alcaraz várt, és végül hátrányból fordítva szerezte meg az aranyérmet, a finálét pedig Gosztonyi Balázs vezette. A 63 kilósok között Özbas Szofit a tokiói bronzérmes, világbajnoki második és kétszeres kontinensbajnok kanadai Catherine Beauchemin-Pinard búcsúztatta, aki a hetedik helyen zárt.

A magyarok szerdán folytatják szereplésüket a Mars-mező Arénában, ahol Tóth Krisztián 90, Gercsák Szabina pedig 70 kilóban lép majd tatamira.