Holland és brit arany a négypárevezősöknél

MH/ MTI
2024. július 31. szerda. 15:33

A férfiak versenyének döntőjében a Lennart van Lierop, Finn Florijn, Tone Wieten, Koen Metsemakers összeállítású egység a rajt után az élre állt és magabiztosan védte meg tokiói bajnoki címét. Wieten és Metsemakers már akkor is a csapat tagja volt.

A hollandok mögött az olaszok és a lengyelek vívtak nagy csatát az ezüstéremért, végül 19 századmásodperccel előbbiek bizonyultak jobbnak.

A nőknél sokkal nagyobb harc volt az aranyért, végül a britek – Lauren Henry, Hannah Scott, Lola Anderson, Georgina Brayshaw összeállításban – 15 századmásodperccel előzték meg a gyakorlatilag végig vezető holland négyest, míg harmadik helyen a nagyot hajrázó németek értek célba. A tokiói dobogósok közül – Kína, Lengyelország és Ausztrália – csak előbbi csapatnak sikerült a döntőbe jutnia, de ott utolsó, hatodik helyen zárt.

Eredmények, evezés:
férfi négypár, olimpiai bajnok:
——————————-
Hollandia (Lennart van Lierop, Finn Florijn, Tone Wieten, Koen Metsemakers) 5:42.00 perc
2. Olaszország (Luca Chiumento, Luca Rambaldi, Andrea Panizza, Giacomo Gentili) 5:44.40
3. Lengyelország (Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Miroslaw Zietarski, Fanian Baranski) 5:44.59

női négypár, olimpiai bajnok:
——————————
Nagy-Britannia (Lauren Henry, Hannah Scott, Lola Anderson, Georgina Brayshaw) 6:16.31 perc
2. Hollandia (Laila Youssifou, Bente Paulis, Roos de Jong, Tessa Dullemans) 6:16.46
3. Németország (Maren Völz, Tabea Schendekehl, Leonie Menzel, Pia Greiten) 6:19.70