Németh Nándor egy centire volt a dobogóhoz, negyedik lett

SM
2024. július 31. szerda. 22:54
Frissítve: 2024. július 31. 23:10

Németh Nándor, a BVSC 24 éves kiválósága februárban Dohában a szám történetének első magyar világbajnoki dobogósaként lett harmadik, Párizsban a nyolcadik helyen jegyezték a nevezési listán.

A magyar versenyző júniusban a belgrádi Európa-bajnokságon egyéni csúccsal (47.49) lett második a román világbajnok Popovici mögött, s mindössze két századdal maradt el Milák Kristóf országos rekordjától. Németh a 2018-as Európa-bajnoki döntő óta minden világversenyen ott volt a fináléban a „királyszámban”, három éve Tokióban nyolcadik volt, Dobay Gyula 1964-es szereplése óta ő volt az első magyar döntős 100 méter gyorson.

Németh az elődöntőben 47.61 másodperces idővel a harmadik helyen jutott a rendkívül erős döntőbe, amely előtt elmondta, hogy megcélozza a dobogót, de ha sikerül a legjobbját megjavítani, akkor is elégedett lesz.

A rajtot a magyar úszó a románok szupersztárja, a 200-on már győztes David Popovici, illetve a világcsúcstartó kínai Pan Csan-lö között várta, a táv felénél 22.90-cel ötödik volt – ez lassabb mint a középfutamban (22.71) -, azonban a hajrá szenzációs volt, és végül egyetlen századdal lemaradva a bronzérmes Popovicitól 47.50-nel csapott célba. Az ezüstérmes ausztrál Kyle Charmers is csupán két századdal előzte meg.
A számot a kínai 46.40 másodperces világcsúccsal nyert, ez volt az első világrekord úszásban a párizsi olimpián.

Férfi 100 m gyors, olimpiai bajnok: Pan Csan-lö (Kína) 46.40 másodperc – világcsúcs