Egygólos dán siker a németek ellen női kézilabdában

MH/ MTI
2024. augusztus 1. csütörtök. 23:24

A magyar bajnok és kupagyőztes Ferencváros német balátlövője, Emily Bölk háromszor talált be, míg a Győr dán kapusa, Sandra Toft 25 százalékkal védett.

Az összecsapást a Kiss Olivér, Bíró Ádám kettős vezette, akiknek ez volt a harmadik meccsük az olimpián.

A szlovénokat 29-22-re legyőző norvég válogatottban a győri légiósok közül a balátlövő Veronica Kristiansen három, a beálló Kari Brattset négy, a másik balátlövő, Kristine Breistöl pedig két gólt szerzett.

Eredmények,
női kézilabda, csoportkör, 4. forduló:

A csoport:
Dánia-Németország 28-27 (15-12)
Norvégia-Szlovénia 29-22 (15-10)
korábban:
Svédország-Koreai Köztársaság 27-21 (16-11)
A csoport állása: 1. (és negyeddöntős) Norvégia 6 pont (110-96), 2. (és negyeddöntős) Svédország 6 (113-101), 3. (és negyeddöntős) Dánia 6 (98-96), 4. Németország 2 (118-104), 5. Koreai Köztársaság 2 (87-105), 6. Szlovénia 2 (93-120)

korábban:
B csoport:
Magyarország-Spanyolország 27-24 (14-12)
Franciaország-Angola 38-24 (18-14)
Hollandia-Brazília 31-24 (17-13)
A csoport állása: 1. (és negyeddöntős) Franciaország 8 pont, 2. (és negyeddöntős) Hollandia 6, 3. (és negyeddöntős) Magyarország 5, 4. Angola 3, 5. Brazília 2, 6. Spanyolország 0

A csoportok első négy helyezettje jut a negyeddöntőbe.