Félidőben holland vezetés a B-csoport rangadóján

A B-csoport rangadóján, egyben a csoport 2. helyéről döntő találkozón felváltva estek a gólok, negyed óra után 8-8 állt az eredményjelzőn. A mieink főleg a szélről és beállóból voltak eredményesek, Füzy-Tóvizi és Szőllösi-Schatzl kétszer-kétszer is betalált, míg a hollandok főként Abbing révén átlövésből szerezték góljaikat.

Negyedóra után azonban jött a magyar együttesnél sajnos már megszokott rövidzárlat, a hollandok három, majd négy góllal is elhúztak. A védekezésünk szétesett, amit az ellenfél könyörtelenül kihasznált. A 20. percben aztán felzárkóztunk, Győri-Lukács és Simon góljaival (12-13).

Simon Petra a brazilok elleni meccs hőse kétszer is betalált, de így sem sikerült utolérnünk a hollandokat, akiknél az FTC jobbszélsője, Malestein volt főleg elemében, nem bírtunk vele (14-16).

Szünetben a holland együttes három gólos előnyre tett szert.