Magyarország tizenharmadik az éremtáblázaton

SM
2024. augusztus 4. vasárnap. 10:33

A párizsi olimpia nyolcadik napján, szombaton sportolóink két érmet nyertek: az úszó Milák Kristóf első lett 100 méter pillangón, a sportlövő Major Veronika bronzérmet szerzett. A magyar küldöttség feljött a 13. helyre 3 arany-, 2 ezüst-, 2 bronzéremmel az éremtáblázaton.

Az olimpia félidejében ugyan az eddig 16 aranyérmet nyerő Kína az első az éremtáblázaton, de csak azért mert az Egyesült Államok 12 arany mellett 24 (!) ezüstérmet szerzett. Az amerikaiak eddig 61 érmet nyertek, míg a kínaiak „csak” 37-et. Ennél többet szereztek a remekül teljesítő francia sportolók, aki 41 éremmel a harmadik helyen állnak.

A párizsi olimpia éremtáblázatának élmezőnye a nyolcadik versenynapot követően (329-ből 142 szám után):