A Sandorella Művészudvar egy olyan magánkezdeményezés, ahol olyan művészek, értelmiségiek lépnek fel, mint többek között Hegedűs D. Géza, Müller Péter Sziámi, Koltai Róbert, Cserna Antal, Vecsei H. Miklós, Gazsó L. Ferenc. A művészudvar igazi családias környezetben kínál valós kulturális élményt különböző műfajokban és különféle művészeti ágakban. A színház, a kortárs irodalom, a kortárs tánc, a könnyű és komolyzene mind jelen van első nyári évadukban.
Gazdag műsora mellett az együttlét örömét is adja, hiszen előadások előtt és után finom falatokkal és hűsítő italokkal várják vendégeiket. Célja egy olyan fórumszerű működés, ahol a szép és impozáns színpad és a nézőtér határa összemosódhat; ahol előadás után kötetlenül beszélget alkotó és néző.
JúliusbanFesztbaum Béla idézte meg a pesti éjszaka varázsát Pesti polgár című zenés színházi estjében, ezt követően Müller Péter Sziámi és Kirschner Péter Halleluja című Leonard Cohen estjét hallhatták az érdeklődők, majd Hegedűs D. Géza, Kováts Péter és Kárász András Péter A világ őrszemei című koprodukciója és Koltai Róbert zenés-verses könyvbemutató kabaréja is látható volt a Sandorella Művészudvar színpadán.
Augusztus 8-án 20 órától József Attila versei kelnek új életre Vecsei H. Miklós és Balla Gergely, a Platon Karataev frontembere előadásában. A Vígszínház sikerdarabja, a „Mondjad, Atikám!” című esten a költő életműve új megvilágításba kerül, túllép a megszokott kereteken, és mélyen beleássa magát a költő lelkének legmélyebb bugyraiba.
Augusztus 9-én Laczkó Gábor Írd újra, Shakespeare! című darabja lesz látható Cserna Antal előadásában, amelyben a Spinoza Színház gondolja újra A velencei kalmárt. Ez a merész és gondolatébresztő előadás szembefordul a klasszikus irodalom egyik legkényesebb kérdésével: antiszemita-e Shakespeare darabja? Lackó Gábor új drámája, egy fiktív találkozót hoz létre a drámaíró szelleme és a szerző között.
Augusztus 14-én a Hermethia BábszínházA veréb című produkciójában Balázs-Valler Kata jeleníti meg fiatal, feltörekvő Edith Piafot, aki egy varázslatos időutazás során szembesül önmagával, az idős, megfáradt Piaffal. Az előadásban közös múltjuk elevenedik meg, miközben együtt néznek szembe a jövővel, amiEdithnek még ismeretlen, Piafnak pedig már a múlt.
Augusztus 16-án Gazsó L. Ferenc szerzői estjén érdekes kérdéskört járhatnak körül az nézők. Vajon mit tanulhatunk a múlt hibáiból, hogyan befolyásolja családtörténetünk a jelenünket, és mit adunk tovább az utánunk következő generációknak? Gazsó L. Ferenc Táncsics Mihály-díjas író, újságíró és Forró Bence televíziós műsorvezető A fényt kapott huszadik század című előadásában a megsárgult fotók életre kelnek, és megelevenednek a huszadik század emberi drámái.
Végül augusztus 17-én Pataky Klári Pillangó ballada kortárs tánc előadását tekintheti meg a közönség.
Léner András Vámos László-díjas színházi rendező, egyetemi tanár, a Magyar Színházi Társaság elnökségi tagja. Pályáját a Budapesti Madách Színházban kezdte, azt követően a kaposvári Csiky Gergely Színházhoz szerződött. A Kaposvári évek után a Budapesti Kamaraszínház vezető rendezője lett. 2012-től folyamatosan rendez budapesti és vidéki színházakban. Ausztriában, Bécsben színházi jelenléte folyamatos. A diploma megszerzése óta folyamatosan tanít, többek között a Színház és Filmművészeti Egyetemen, a Táncművészeti Egyetemen valamint a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen. Jelenleg a Károli Gáspár Református Egyetem tanára. 2024 nyarától a Sandorella Művészeti udvar művészeti vezetője.