A hosszú évek alatt, amit eddig már együtt töltöttek, minden bizonnyal összecsiszolódtak, ám néhány bennfentes elmesélte, hogy kisebb horderejű kérdésekben néha előfordul köztük egy-egy összetűzés. Ezek közé tartozik például az, hogy III. Károly király nem használ paplant, és nem engedi felfűteni a palotát sem, Kamilla királyné azonban folyton fázik. Hosszú ideig vitatkoztak ezen, de manapság már csak viccesen ugratják egymást a másik szokásai miatt.
Év elején azonban az uralkodó valóban megsértette a feleségét, mert egy fontos kérdésben nem vette figyelembe Kamilla királyné tanácsát.
III. Károly király Kamilla királyné nélkül döntött
2024 elején a Buckingham-palota bejelentette, hogy III. Károly király egy orvosi beavatkozáson esik át a prosztata-megnagyobbodása miatt, így néhány hétre visszavonul a nyilvánosságtól. Február elején azonban rossz hír érkezett: rákot diagnosztizáltak az uralkodónál.
Mindezt február 5-én a Buckingham-palota egy közleményben tudatta a közvéleménnyel, azt azonban leszögezték, hogy nem prosztatarákról van szó. Sokakat megrázott az uralkodó betegsége, és rengetegen fejezték ki együttérzésüket és támogatásukat az uralkodónak.
Robert Jobson királyi szakértő a legújabb könyvében lerántotta a leplet arról, mi zajlott a háttérben ekkoriban:
Kamilla királyné kezdetben ellenezte III. Károly király állapotának felfedését, de az uralkodó figyelmen kívül hagyta a tanácsát, mert úgy érezte, ezzel jó példát mutathat, és esélyt kap arra, hogy ösztönözze a férfiakat, akik hasonló tüneteket tapasztalnak, hogy időben forduljanak orvoshoz.
Kamilla királyné először nagyon megbántódott, hogy férje a véleményével teljesen ellenkező cselekedetre szánta el magát, és emiatt komoly konfliktus alakult ki közöttük. Csak akkor nyugodott meg valamelyest, amikor látta, hogy a 75 éves III. Károly királyt milyen szeretet veszi körül, és mennyi jókívánságot küldtek neki a rajongók.
Robert Jobson szerint III. Károly király számára az lehetett a döntő érv, hogy el akarta kerülni azt a helyzetet, amit Fülöp herceg és Erzsébet királynő esetében megtapasztalt: szülei orvosi kezelései alatt számos pletyka kelt szárnyra az állapotukat illetően.
A bejelentést követően a brit népegészségügyi központ adatai alapján valóban megnőtt a prosztatavizsgálatok iránti érdeklődés. Robert Jobson úgy véli, hogy III. Károly döntése, miszerint nyíltan beszél az egészségügyi problémáiról, új korszakot nyitott, és jóval átláthatóbbá vált a brit királyi család és az egészségügy kapcsolata.