Dánia: bronzérem a női kézilabdában

MH/ MTI
2024. augusztus 10. szombat. 16:31
Frissítve: 2024. augusztus 10. 16:44

Az addig kiegyenlített eredményről egy négygólos sorozattal 8–5-re távolodtak el az első félidő derekára a dánok, akik a második játékrész elején négygólosra növelték az előnyüket (17–13). A záró tíz percen belül, 23–21-es állásnál támadhattak a negyeddöntőben – a magyarokat hosszabbítás után búcsúztató – svédek, ám nem tudtak közelíteni, a dánok pedig az utolsó öt percre fordulva eldöntötték a bronzérem sorsát (27–22).

A dánoknál, akik tavaly, a decemberi dán–norvég–svéd közös rendezésű világbajnokságon is a svédeket legyőzve lettek harmadikok – a Győr kapusa, Sandra Toft 16 védéssel, klubtársa, az irányító Kristina Jörgensen három góllal járult hozzá a medál megszerzéséhez. A svédeknél a győri Linn Blohm háromszor volt eredményes, a Debrecenbe érkező balátlövő, Kristin Thorleifsdóttir két kísérletéből egyik sem volt sikeres.