Két magyar érem a junioroknál

MH/ MTI
2024. augusztus 10. szombat. 19:53

A férfiaknál Kiss Gergely, a nőknél Kovács Zsófia szerepelt a legjobban a magyarok közül a törökországi Balikeshirben szombaton rendezett sprinttávú triatlon Európa-bajnokságon, mindketten a 16. helyen végeztek.

A férfiaknál az olasz Nicola Azzano diadalmaskodott a 260 méter úszásból, 6,9 kilométer kerékpározásból és 1,8 kilométer futásból álló erőpróbán. A döntőben Kiss Gergely mellett még három magyar volt érdekelt: Dobi Gergő 24., Kovács Gyula 25., míg Sinkó-Uribe Ábel 30. lett. A nőknél a francia Sandra Dodet győzött, Kovácson kívül Kropkó Márta szerepelt a fináléban, ő 20. helyen ért célba.

A junioroknál mindkét nemnél dobogóra állhatott egy-egy magyar triatlonos: Szalai Fanni elsőként futott a célba, Kropkó Márton pedig harmadikként.