A vérszegénység nem nyilvánvaló tünetei

A vérszegénység legelterjedtebb típusának nevezte a vashiányos vérszegénységet, ez teszi ki az összes vérszegénység 80 százalékát, amelyre különösen hajlamosak a tinédzserek és a terhes nők. A tünetek között az orvos gyengeséget, rossz közérzetet, apátiát, hajhullást, a szem előtt villódzó „legyeket” és nyugtalan láb szindrómát sorolt fel. Ilyen panaszok jelentkezésekor Szuhareva azt javasolta, hogy keressenek fel egy orvost, aki felméri a vasanyagcserét, és kezelést ír elő.

A szerzett vérszegénység egyéb típusai közül Szuhareva a B12- és a folsavhiányos vérszegénységet nevezte meg, amelyek sokkal ritkábban fordulnak elő. Ezek általában a nyomelemek és vitaminok gyomorban vagy a vékonybél szintjén történő felszívódásának zavarával járnak. B12-vitamin-hiány esetén – magyarázta – a betegek ingadozó járásra és szédülésre panaszkodnak. „E két állapotnak a vashiánytól való megkülönböztetésében segíthet az általános vérképben mért MCV- és MCH-értékek, valamint e vitaminok alacsony szintje. Míg vashiányban ezek alacsonyak lesznek, addig B12-hiányos vérszegénységben éppen ellenkezőleg, magasak” – zárta a háziorvos.

Elolvasom a cikket

hirlistazo.hu
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.