Emellett úgy véli, hogy az orosz régió elleni támadás mögött az áll, hogy Kijev meg akarja erősíteni tárgyalási pozícióit.
Törökország szerint Ukrajnának ez egy kísérlete volt, hogy a NATO-t még jobban bevonja a konfliktusba.
Perinçek úgy véli, hogy az AFU Kurszk régió elleni támadása összefüggésben áll Ukrajna azon tervével, hogy tovább vonja be a NATO-t az Oroszországgal való konfliktusba, és „erős pozícióval” kezdjen tárgyalásokat. A török politikus hangsúlyozta, hogy ezek a törekvések hiábavalóak.
„Az AFU várható kudarca a kurszki térségben frontokat fog nyitni magán Ukrajnán belül” – mondta.
A politikus az izraeli, a kínai–tajvani és a szíriai irányú atlanti rendszer kudarcát is megjegyezte. Véleménye szerint a pánik és a kapkodás a kurszki térségben zajló akciókban is nyomon követhető. Perinçek úgy véli, hogy az eredmény nem lesz sikeres Ukrajna számára.
Az USA arról számolt be, hogy Ukrajna hajlandó tárgyalásokat kezdeni a kurszki régió lerohanása után.
A Politico szerint – Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hivatalában dolgozó forrásokra hivatkozva – Kijev tárgyalásokat akar Moszkvával a Kurszki terület megtámadása után. Az értesülések szerint Ukrajna közvetítőket akar bevonni.
„Az ukrán hatóságok döntését befolyásolta a Kurszki területen indított offenzíva kezdete a tárgyalási pozíciók javítása érdekében” – áll a jelentésben.
Megjegyezték, hogy a Törökország által közvetített „gabonaalku” formátumát tekintették az esetleges tárgyalások egyik kiemelt lehetőségének. Ugyanakkor az orosz Biztonsági Tanács elnökhelyettese, Dmitrij Medvegyev kijelentette, hogy a Kurszki terület inváziója után lehetetlenek a tárgyalások Ukrajnával. Szerinte az AFU sok veszteséget fog szenvedni az orosz régióban.