Az embereket a női alsóneműk misztifikálják, konkrétan a kis masnit, ami néha díszíti őket. Bár a masni egyértelműen dekoratív, egy elmélet szerint, ami az évek során az interneten repkedett, ez nem mindig volt így.
„Most? Mert aranyos, nőies, ártatlanságot idéz, és nagyon könnyű megmondani, hogy melyik oldal az elülső, ha sietve öltözködünk a sötétben” – válaszolta egy Redditor arra a kérdésre, hogy honnan indult a hagyomány.
„Ami a hagyomány gyökereit illeti? A gumikötés előtti időkből származik, amikor az alsóneműjét egy kis szalag tartotta a helyén, amelyet a tetején lévő szemes csipkén átfűztek. A kis masni az, ahová ezt a szalagot kötötte, és persze elöl, mert ott a legkönnyebb ilyesmit csinálni.”
Bár hihető – az emberek még azelőtt is szerettek alsóneműt viselni, hogy 1820-ban feltalálták a gumit, és az 1900-as években népszerűsítették a ruházatban –, kevés bizonyítékot mutattak be az állítás alátámasztására.
Nem vagyunk teljesen biztosak abban, hogy az európai nők mit viseltek a 15. század előtt. A legtöbb bizonyítékunk olyan műalkotásokból, írásokból és textíliákból származik, amelyek elég jól megmaradtak ahhoz, hogy a mai napig fennmaradjanak, ami egy alsónadrágtól elég sok. A nők ezután alsószoknyát és hálóingszerű ruhákat viseltek a ruhájuk alatt, amit alsóingnek neveznek, és néha fűzőt. Az 1800-as években a Local Histories történésze, Tim Lambert szerint alsóneműt is hordtak. Ezek eleinte egyszerűek voltak, de a század vége felé egyre díszesebbek lettek, csipkékkel és szalagokkal díszítve.
A pantalette-eket szintén nők, lányok és fiatal fiúk viselték, és a 19. századi Franciaországból származnak. Ezek a ruhadarabok laza, hosszú nadrágok voltak, amelyek két részre voltak osztva, de egy zsinórral össze voltak kötve, és ez az oka annak, hogy „alsónadrágot” mondunk rájuk, noha csak egy darabról van szó. Valószínűsíthető, hogy ezek a húzózsinóros masnik díszítő pontként maradtak meg, miután a gumik elterjedtek, míg a férfi alsóneműk eltekintettek a díszítéstől.
Másrészt az is lehet, hogy az alsóneműgyártók csupán egy szép, dekoratív kiegészítésnek gondolták, amely nem kapcsolódik a régi hagyományokhoz. Elvégre ki ne szeretné a masnikat?