El-selejtező: Bolláék a Konferencia-ligában folytatják

MH/ MTI
2024. augusztus 29. csütörtök. 23:42

A bécsiek a 2-1-es idegenbeli vereség után, a visszavágón a 68. percig 2-0-ra vezettek, és továbbjutásra álltak a Braga ellen, de a portugálok két perc alatt kiegyenlítettek, így végül ők kerültek az El főtáblájára. A magyar válogatott középpályás végigjátszotta a mérkőzést.

Az Európa-liga főtáblája nyolcfordulós lesz: a 36 klubot az UEFA együttható alapján – ez a mutató az elmúlt öt idény eredményeit veszi alapul – négy részre osztják, így a gárdák minden kalapból két ellenfelet kapnak, az egyikkel otthon, a másikkal idegenben játszanak. Ez azt eredményezi, hogy az összes résztvevő kap két riválist a legjobbak és a leggyengébbek közül is.

Az egyetlen közös tabellán az első nyolc rögtön a nyolcaddöntőbe kerül, a 9-24. helyezett csapatok pedig keresztbejátszanak egymással a 16 közé jutásért, az utolsó 12 együttes pedig kiesik, azaz mostantól a főtáblán már nincs átjárás többi sorozatba.

A sorsolás pénteken 13 órakor lesz Monacóban.