Erős nap lehet a csütörtöki

MH/MTI
2024. szeptember 4. szerda. 10:31
Frissítve: 2024. szeptember 4. 10:38

Az uszodában két paralimpiai bajnok ugrik medencébe, az S10-es kategóriában Pap Bianka – valamint az újonc Hotz Csenge – 400 méter gyorson, míg az S9-esben Konkoly Zsófia 200 méter vegyesen lesz érdekelt. Pap eddig két számot úszott, s nem volt igazán elégedett a teljesítményével, de még hátravan három, s ezek közül a 400 gyors az egyik erőssége, három éve, Tokióban második volt, de nyert már világbajnoki címet is ezen a távon.

Ugyanez érvényes Konkolyra, aki 2021-ben ezüstérmet szerzett 200 vegyesen, egy évvel később pedig világbajnok lett ebben a számban.

Egyelőre a pécsi úszóé a párizsi magyar küldöttség egyetlen aranyérme, múlt csütörtökön 400 gyorson csapott elsőként a célba.

A Stade de France-ban egy másik tokiói bajnokért lehet majd délelőtt szurkolni, Ekler Luca a T38-as kategória távolugró számának címvédőjeként, világbajnokaként és világcsúcstartójaként, azaz abszolút favoritként lép majd pályára.

Egy harmadik helyszínen, a Dél-párizsi 4-es Arénában az asztaliteniszező Pálos Péter szállhat harcba három évvel ezelőtt megszerzett címének megvédéséért. Az MS11-es kategóriában küzdő parasportolóra szerdán (ma) még negyeddöntő vár, az elődöntőt és a finálét csütörtökön rendezik.

A Grand Palais-ban, a kerekesszékes vívók versenyhelyszínén a női tőrcsapatok küzdelmére kerül sor. A 2021-ben bronzérmes magyar együttes – ezúttal Hajmási Éva, Krajnyák Zsuzsanna, Madarászné Mező Boglárka, Veres Amarilla összeállításban – első kiemeltként a negyeddöntőben kezd majd, ellenfele a francia-brazil párharc továbbjutója lesz.

A csütörtöki versenynapon tatamira lép a magyar csapat egyetlen dzsúdósa, a vak sportolóknak kiírt J1-es kategóriában, az 57 kilósok között a már Rio de Janeiróban is szerepelt és most visszatérő Burányi Flóráért lehet majd szorítani.

A magyarok csütörtöki programja:

ÚSZÁS (Paris La Défense Aréna)

Pap Bianka és Hotz Csenge (S10) 400 m gyors, előfutam 9.54 (döntő 17.50)

Konkoly Zsófia (SM9) 200 m vegyes, előfutam 10.39 (döntő 18.55)

CSELGÁNCS (Mars-mező Aréna)

Burányi Flóra (J1) 57 kg, nyolcaddöntő 10.00, negyeddöntő 10.24/10.42, vigaszág 11.24, elődöntő 11.48, vigaszág döntő 12.18, bronzmérkőzések 16.56, döntő 17.21

ATLÉTIKA (Stade de France)

Ekler Luca (T38) távolugrás, döntő 10.04

ASZTALITENISZ (Dél-párizsi 4-es Aréna)

Pálos Péter (MS11, egyes) elődöntő 12.00, döntő 20.15

KEREKESSZÉKES VÍVÁS (Nagy Palota/Grand Palais)

Női tőr, csapat (Hajmási Éva, Krajnyák Zsuzsanna, Mező Boglárka, Veres Amarilla), negyeddöntő 11.30, elődöntő 14.10, bronzmérkőzés 17.30, döntő 20.00