Rajt-cél győzelem!

MH/MTI
2024. szeptember 8. vasárnap. 11:50
Frissítve: 2024. szeptember 8. 11:56

A 21 éves versenyző a szombati időmérő edzésen a 10. helyen zárt, ezzel pole pozícióból rajtolhatott a vasárnap délelőtti második versenyen.

Az ALM Motorsport Honda Civicjét vezető magyar pilóta jól startolt, megtartotta a vezető helyet, majd az első körben a pályára hajtott a biztonsági autó a mezőny hátsó részében történt baleset miatt.

Az újraindításkor Losonczy az élen maradt, majd remek vezetéssel elsőként haladt át a célvonalon a 11. kör végén. Losonczynak ez a második futamgyőzelme az Európa-kupában, amely a géposztály Európa-bajnoki sorozatának felel meg.

A magyar versenyző májusban Zolderben nyert először versenyt, azt követően Salzburgban második, Spában harmadik volt. A versenysorozat szeptember utolsó hétvégéjén zárul Valenciában.