Bombameglepetések a dél-amerikai vb-selejtezőkön

MH/MTI
2024. szeptember 11. szerda. 13:19

A Barranquillában rendezett mérkőzésen a hazaiak James Rodríguez középre ívelése után Yerson Mosquera közeli fejesével szereztek vezetést az első félidő közepén, majd a szünet után Nicolás González egyenlített, aki megiramodott a labdával és a hazai kapus lábai között passzolt a hálóba. A végeredmény a 60. percben VAR-vizsgálatot követően megítélt büntetővel alakult ki, amelyet James Rodríguez értékesített. Az argentinok nyolc forduló alatt hat győzelem mellett a második vereségüket szenvedték el, a kolumbiaiak pedig feljöttek a második helyre.

A gyengélkedő brazilok már negyedszer maradtak pont nélkül: ezúttal a paraguayiaktól kaptak ki Asunciónban. A hazaiak győzelmet érő gólját Diego Gómez lőtte a 20. percben, a 16-oson kívülről jobb külsővel tekert a jobb kapufára, onnan vágódott a labda a kapuba.

Dél-amerikai vb-selejtező, 8. forduló: Kolumbia–Argentína 2–1 (1–0), Paraguay–Brazília 1–0 (1–0), Chile–Bolívia 1–2 (1–2), Ecuador–Peru 1–0 (0–0), Venezuela–Uruguay 0–0.

Az állás: 1. Argentína 18 pont, 2. Kolumbia 16, 3. Uruguay 15, 4. Ecuador 11, 5. Brazília 10 (9–8), 6. Venezuela 10 (6–7), 7. Paraguay 9 (2–3), 8. Bolívia 9 (10–15), 9. Chile 5, 10. Peru 3

Az ecuadoriak a nemzetközi szövetség döntése alapján mínusz három pontról indultak, mert korábban meghamisították a kolumbiai származású védőjük, Byron Castillo születési dátumát.

A dél-amerikai kontinens tíz csapatából hat jut ki egyenes ágon a vb-re, a hetedik pedig interkontinentális pótselejtezőt vívhat. A 48 válogatottat felvonultató 2026–os világbajnokság társházigazdája az Egyesült Államok, Kanada és Mexikó lesz.