A katonák egy része maszkot viselt, a nézők pedig élőben nézhették, hogy ahogy átadják a műsorszolgáltató 45 napra történő felfüggesztéséről szóló határozatot. A csatorna ciszjordániai irodavezetője, Válid al-Omari élő adásban olvasta fel azt.
Objektum doboz
Izrael májusban rajtaütött az al-Dzsazíra názáreti és megszállt kelet-jeruzsálemi irodáin, miután a katari székhelyű, a katari kormány által finanszírozott műsorszolgáltatót nemzetbiztonsági fenyegetésnek minősítette.
„Az újságírók ilyen módon történő célba vételének célja mindig az igazság eltörlése és annak megakadályozása, hogy az emberek meghallják az igazságot” – mondta Omari a munkáltatója által közölt megjegyzésekben.
A katonák elkobozták az utolsó mikrofont és kamerát is, illetve kiszorították Omarit az irodából – mondta Mohammad Al-Száfin, az al-Dzsazíra újságírója.
A rajtaütésről a közösségi médiában posztoló Al-Száfin elmondta, hogy a katonák leszedték Shireen Abu Aqla, a csatorna riporterének plakátját is. Őt az izraeli erők ciszjordániai rajtaütéséről tudósítva öltek meg. A csatorna és szemtanúk szerint a palesztin-amerikai riportert az izraeli erők lőtték le. Izrael kezdetben azzal érvelt, hogy egy palesztin lőtte le, hónapokkal később azonban arra a következtetésre jutott, hogy „nagy a valószínűsége” annak, hogy az egyik katonájuk ölte meg.
Izrael többször is terroristszócsőnek bélyegezte a hálózatot, az al-Dzsazíra a vádat mindvégig tagadta.